FIRSAT, SLAYT, YURTİÇİ

Mardin Turu

3 gece / 4 gün 1.GÜN İSTANBUL / DİYARBAKIR / MİDYAT    İstanbul’dan sabah uçağı ile Diyarbakır’a hareket. .Diyarbakır’a varış. Şehir turundan  sonra Hasankeyf’e hareket. Öğlen...


3 gece / 4 gün
1.GÜN İSTANBUL / DİYARBAKIR / MİDYAT   

İstanbul’dan sabah uçağı ile Diyarbakır’a hareket. .Diyarbakır’a varış. Şehir turundan  sonra Hasankeyf’e hareket. Öğlen yemeği.

Kuruluş tarihinin belli olmadığı ancak ilk çağlara kadar gittiği söylenilen ve Ilısu baraj suyunun altında kalacak olan Hasankeyf’in gezilmesi : Köprü, Büyük Saray, Küçük Saray, El-rızk camii,  , Zeynel Bey türbesi.

Midyat’a hareket. Geceleme otelde .

2.GÜN MİDYAT/ MARDİN   

Kahvaltidan sonra Deyrulumur (Mor Gabriel Manastırı) ziyareti.

Midyat merkezde, Devlet Konukevi, Midyat carsisi, Midyat evleri, Mor Barsavmo, ve Mort Şmuni Kiliseleri. Öğlen yemegi Midyat Gelüşke Han’da.

Öğleden sonra Anıttepe Meryemana Kilisesi ve Barıştepe / Salhe Mor Yakup Manastırı gezisi.  Mardin’e hareket. Geceleme otelde

3.GÜN  MARDİN 

Kahvaltidan sonra  Deyrülzafaran ziyareti . Öğlen yemeği.Yürüyerek şehir turu, Kırklar Kilisesi  ,Ulu Cami, Mardin çarşısı, Mardin evleri, Zinciriye Medresesi, Postane Binası, Şehidiye Camii, Kasımiye Medresesi ‘nde gün batımı.

Akşam yemeği  Suriye ovasına bakan Mardin’in en güzel konaklarından biri olan Cercis Murat Konağında Geceleme otelde.

4.GÜN MARDİN / İSTANBUL  veya  MARDİN/DİYARBAKIR/ İSTANBUL

İstanbul’a dönüş        

MARDİN Foto Galeri

 

 

 

 

16.284 defa görüntülendi.

Yoruma kapalı