FIRSAT, SLAYT, YURTİÇİ

Maşukiye – Sapanca – Kartepe Turu

MAŞUKİYE – SAPANCA –  KARTEPE    Şubat 2013 Kartepe İzmitin güney doğusunda, Samanlı dağları silsilesinin en yüksek noktası 1606 m. yüksekliğinde Marmara Bölgesinin ikinci yüksek...


MAŞUKİYE – SAPANCA –  KARTEPE    Şubat 2013

Kartepe İzmitin güney doğusunda, Samanlı dağları silsilesinin en yüksek noktası 1606 m. yüksekliğinde Marmara Bölgesinin ikinci yüksek dağıdır.Maşukiye Beldesinden en rahat ulaşım sağlanır. Dağ, maki ve orman örtüsüyle kaplıdır. Fındık, Meşe, Kestane çok sık bulunan ağaçlardır. Ormanlık kesimlerde geçen yüzyıllarda yerleştirilmiş göçmenlerin köylerine rastlanır. Dağ eteklerinde zeytinlikler ve meyve bahçeleri arasında sıralanan köyler ve kasabalar vardır.

Buluşma yerleri ve saatleri :

Zincirlikuyu                                                    07:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi ( Hasan Paşa ) 07:30

Belirtilen yerlerde buluşularak Kartepe’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra Maşukiiye’ye varıyor ve burada köy kahvaltımız alıyoruz. Keyifli köy kahvaltımızın ardından Kartepeye doğru yola koyuluyoruz. Kartepe’de isteyenler kayak pistlerinde kayabilir , isteyenler Sapanca gölünün manzarasını görebilecekleri Geyikalanı’na telesiyej ile çıkabilirler. Kar durumuna göre yürüyüş parkuru uygun ise Kuzu yayla mesire yerine 2 saatlik bir yürüyüşe yapılabilinir.

Saat 16:00 ‘da aracımıza binerek Maşukiye’ye iniyor ve yemek yemek için restorana gidiyoruz. Yemekten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

1 sabah kahvaltısı
1 öğlen yemeği
Özel otobüs
Rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
Yemeklerdeki içecekler

5.933 defa görüntülendi.

Yoruma kapalı