FIRSAT, KÜLTÜR DOĞA, SLAYT, YURTİÇİ

Taraklı- Göynük Turu

TARAKLI – GÖYNÜK TURU   ……….. Nisan 2013 Buluşma yerleri ve saatleri : Zincirlikuyu                                                    07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi ( Hasan Paşa ) 07:30 Belirtilen...TARAKLI – GÖYNÜK TURU   ……….. Nisan 2013

Buluşma yerleri ve saatleri :
Zincirlikuyu                                                    07:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi ( Hasan Paşa ) 07:30

Belirtilen yerlerde buluşularak Taraklı’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sonra ilk durağımız olan Taraklı’ya ulaşıyoruz. Taraklı’da Etnografya Galerisi, Arasta ve  eski Türk evlerinin bulunduğu sokakları gezip Göynük’e gidiyoruz.

Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemseddin’in ömrünün son yıllarını geçirdiği Göynük coğrafi konumu ile son derece etkileyici bir yerleşim. İki yamaç arasına kurulmuş Göynük’te kentin sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra Zafer Kulesi’nden panoramik fotoğraflar çekip yöresel yemeklerden oluşan bir öğle yemeği alıyoruz. Bundan sonraki durağımız Yel Değirmenleri ve el değmemiş doğası ile harika manzaralar sunan Çubuk Gölü. Göl kenarındaki şirin Çubuk Köyü’nü de ziyaret edip turumuzdaki son fotoğrafları çekiyor ve İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Tur boyunca özel otobüs
1 öğlen yemeği
Programda belirtilen geziler
Yöresel rehberlik hizmeti

 FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
Gezilecek yerlerin giriş ücretleri
Yemeklerindeki  içecekler

7.056 defa görüntülendi.

Yoruma kapalı