SLAYT, YURTİÇİ

Edirne Kültür Turu

1.GÜN   İSTANBUL / EDİRNE  Sabah saat 07:00’de İstanbul’dan hareket, saat 10:00’da Edirne’ye varış. Müsait ise otele yerleşme. Kent içi tarih ve kültür turu için...


1.GÜN   İSTANBUL / EDİRNE 

Sabah saat 07:00’de İstanbul’dan hareket, saat 10:00’da Edirne’ye varış. Müsait ise otele yerleşme. Kent içi tarih ve kültür turu için yürüyerek otelden hareket.

Gezilecek yerler : Makedonya Kulesi, Üç şerefeli Camii, Sokollu Hamamı, Saatli Medrese, Peykler Medresesi, Yüz yıllık Belediye binası, Bahahiler ve Beyaz ev, Hafız Ağa Konağı, Saray Hamamı, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Rüstempaşa kervansarayı, Bedesten, Ali Paşa Kapalı Çarşısı, Edirne evleri ve Kaleiçi, Sinagog.

Günlük turun sonu ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği Meriç Nehri kısıyında bir restorantta. Geceleme otelde.

2.GÜN EDİRNE/  İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılış. Otobüsümüz ile Tunca ve Meriç nehirleri üzerindeki köprülerden geçerek Karaağaç yolu, Söğütlük, Jandarma şehitliği, Karaağaç semtinde Dr.Bahattin Öğretmen Evi, Pazarkule Hudut Kapısı, Lozan Anıtı ve tarihi tren istasyonu gezildikten sonra Tunca Nehri kenarından geçerek tarihi sur kalıntıları, Gazimihal Camii ve köprüsünün görülmesi ve Kapıkule hudut kapısına kadar gidiş. Dönüşte Yıldırım Bayazıt camii ve imaretler, Beyazıt külliyesi, Darüşşifa ve  Sağlık Müzesi, Saray-ı Cedid, Balkan şehitliği, Adalet Kasrı, Kırkpınar Güreş Meydanı, Tavuk ormanı, Buçuktepe, Şükürpaşa Anıtı ve tabyaların görülmesi

İstanbul’a hareket.

 

5.690 defa görüntülendi.

Yoruma kapalı