BİZDEN, GENEL

Göynük.. Anadolu’nun Şirin İlçesi..Bolu’nun ünlü ilçesi Abant.. Mevsimlerin dokusunu her daim üzerinde taşıyan Abant bildiğiniz gibi ünlü Gölü ile meşhurdur. Yaz aylarında kuş sesleri eşliğinde gezinti, kış aylarında ise; buz tutmuş harika bir göl manzarasını bulursunuz karşınızda.

Bolu belediye ve orman bekçileri tarafından korunmaya alınmıştır. Abant Gölü’ne girerken ödeyeceğiniz giriş ücreti de koruma ve güzelleştirmeye kullanılan bir gelirdir. Bolu ve çevresinde ağaç kesimlerine ve izinsiz avlanmaya çok ciddi yasaklar getirilmiştir.

Bolu’nun şirin ilçelerinden olan Göynük ise,  tarihi kültürü, doğası ve kültürel zenginlikleriyle tam bir Anadolu kasabası.. Bu şirin ilçe İstanbul ve Ankara gibi iki büyük metropolün tam ortasında ve bu iki büyük şehrin, tabiat güzelliği ve ormanlarıyla arka bahçesi konumundadır.

Göynük’te  7 adet cami,  3 adet türbe, 1 adet hamam, 1 adet Tarihi Zafer kulesi, 2 adet resmi kurum binası,  2 adet çeşme, 1 adet tarihi çınar ve muhtelif mimari özelliklerinden dolayı tescillenmiş sivil mimari örneği konut ve işyerleri ile birlikte toplam 127 adet tescilli eski eser bulunmaktadır.

BOLU ABANT-GÖYNÜK TUR PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

3.538 defa görüntülendi.

Yoruma kapalı