BİZDEN, GENEL, KÜLTÜR DOĞA

İğneada.. Gizli Cennetİğneada el değmemiş bir doğa .. dağlarında gezinebileceğiniz .. göllerinde tekne sefası yapabileceğiniz, denizinde balık avlayabileceğiniz. Tatilciler içinse 10 kilometre uzunluğundaki sahillerinde güneşlenme olanağı. Pırıl pırıl kumların üzerinde yürüyüş yapabilir ve tertemiz sularında serinleyebilirsiniz..

İğneada’da hem deniz hem de orman var .. ki çok az yerde bunu bulabilirsiniz..Denizin yosun kokusu veya ormanın çam kokusunu eşliğinde yürümek olanağı var burada ..

İğneada ideal olarak iki günlüğüne hatta dilerseniz sabah erkenden gidip akşam dönebileceğiniz kısa bir gezi için en uygun seçeneklerden biri..

İstanbul’dan 2 saatlik mesafedeki bu gizli cennet yazın denizden yararlanmak isteyen tatilciler, kışın da hafta sonları kentin gürültüsü ve karmaşasından kaçıp başını dinlemek isteyenler için gerçekten de ideal ..

İğneada bugüne kadar kendini layıkıyla tanıtamamış cennetlerimizden biri .. Bir nedeni de güneye giderken yol üstünde filan olmaması .. Hatta tamamen ters yönde olması .. Burada o kadar güzel bir sahil şeridi var ki Brezilya’nın meşhur Copa Cabana sahilinden bile daha uzun ve güzel .. Doğa olarak da nefis bir orman örtüsü ve yeşillik ve dünyaca ünlü Longos ormanları ..

Bu tatil yöremizin iyi bir tarafı da, çok kalabalık olmaması ve tatili 4 çeker veya en son model spor arabalarıyla gidip gösteriş yapmak sanan tiplerin buraya uğramaması pek .. Yani kafanız rahat İgneada’da .. Bar, pavyon ve diskotek muhabbeti de yok .. Dolayısıyla tam manasıyla huzur veren ve dinlenebileceğiniz bir tatil yöresi ..

Tatili arabalar içinde dolaşarak hava atma, en pahalı ve şık giysilerini giyip piyasa yapma, diskolara ve gece kulüplerine gidip sabahlara kadar kör kütük kalça sallayarak partner peşinde koşma sananlar ve tatili lüks bilmem kaç yıldızlı otelde kalma sananlardan değilseniz .. burası tam size göre ..

Kaynak: TURKİYEİNTERNETTE

TUR PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5.964 defa görüntülendi.

Yoruma kapalı