KÜLTÜR DOĞA

Mardin.. Kültür Gezisi

MARDİN  TURU 3 gece / 4 gün 1.gün    İstanbul / Diyarbakır / MİDYAT İstanbul’dan sabah uçağı ile Diyarbakır’a hareket. .Diyarbakır’a varış. Şehir turundan  sonra Hasankeyf’e...


MARDİN  TURU
3 gece / 4 gün

1.gün    İstanbul / Diyarbakır / MİDYAT
İstanbul’dan sabah uçağı ile Diyarbakır’a hareket. .Diyarbakır’a varış. Şehir turundan  sonra Hasankeyf’e hareket. Öğlen yemeği.
Kuruluş tarihinin belli olmadığı ancak ilk çağlara kadar gittiği söylenilen ve Ilısu baraj suyunun altında kalacak olan Hasankeyf’in gezilmesi : Köprü, Büyük Saray, Küçük Saray, El-rızk camii,  , Zeynel Bey türbesi.
Midyat’a hareket. Geceleme otelde .

2.gün    Midyat / MARDİN
Kahvaltidan sonra Deyrulumur (Mor Gabriel Manastırı) ziyareti.
Midyat merkezde, Devlet Konukevi, Midyat carsisi, Midyat evleri, Mor Barsavmo, ve Mort Şmuni Kiliseleri. Öğlen yemegi Midyat Gelüşke Handa.
Öğleden sonra Anıttepe Meryemana kilisesi ve Barıştepe / Salhe Mor Yakup manastırı gezisi.  Mardin’e hareket. Geceleme otelde.

3.gün    MARDİN
Kahvaltidan sonra  Deyrülzafaran ziyareti . Öğlen yemeği.Yürüyerek şehir turu, Kırklar Kilisesi  ,Ulu Cami, Mardin çarşısı, Mardin evleri, Zinciriye Medresesi, Postane Binası, Şehidiye Camii, Kasımiye Medresesi ‘nde gün batımı.

Akşam yemeği  Suriye ovasına bakan Mardin’in en güzel konaklarından biri olan Cercis Murat Konağında . Geceleme otelde.

4.gün   Mardin / İSTANBUL  veya  Mardin / Diyarbakır / İSTANBUL
İstanbul’a dönüş

Öngörülen oteller   :

Midyat        : MATİAT OTEL            www.matiat.com.tr

Mardin        :  ERDOBA  EVLERİ        www.erdoba.com.tr
TATLI DEDE KONAĞI        www.tatlidede.com.tr
BİLEM OTEL            www.bilemhotel.net

3.386 defa görüntülendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>